A tanulás, mint érték, motiváció a tanulásra.

Szülői Klub

Fontos, hogy pozitív példát mutassunk a gyerekeknek.

A tanulás megmutatja az alkotás erejét, hatalmát és örömét.

Akkor gyermekközpontú igazán egy család, ha nem kényszerek kalodájába fűzve ösztönöz a figyelemre, a tanulásra, hanem mindenki úgy tanulhat, hogy örömét leli és hasznát is látja annak.

A gyermek a szülőtől tanul, ő a pozitív példa!

Hogyan érheted el, hogy felnézzen rád a csemetéd?

1. Soha ne becsüld alá gyermeked képességét, és segítsd abban, hogy ezek a kompetenciák kibontakozhassanak.

2. Próbáld élvezni azt, hogy szülő vagy, és humorérzékeddel győzd le a nehézségeket.

3. Teremts neki egy olyan környezetet, mely inspirálja arra, hogy fejlődjön.

4. Vedd magad körbe pozitívan gondolkozó, értelmes emberekkel. Ezáltal gyereked szemlélete is változik napról-napra.

5. Ne csak másokkal, de magaddal is légy elnéző néha. Nem lehetsz tökéletes anya, apa mindig és mindenkor.

Segítsük a gyerekeket a tanulásban

u A gyengébb tanulók felzárkóztatása, korrepetálása.

u A tehetséges diákok fejlesztése, versenyeztetése.

u A különböző vérmérsékletű, temperamentumú gyerekek más és más nevelési, ösztönzési módszert igényelnek.

u A gyermekek részére érdemes példákkal, mesékkel játékos formában elmagyarázni a tanulás értelmét.

u A tanulás segítségével a gyermek képes lesz dönteni a saját sorsát illetően.

u A gyermekek pontosan értik és tudják, hogy ha nem tanulnak annak mi lesz a következménye.

u A rossz tanulmányi eredmény nem minden esetben határozza meg a gyermek sorsát.

A szülő érezze, hogy fontos

-         A szülők különlegesnek érzik magukat, ha meghallgatják őket, és komolyan veszik gondolataikat, ötleteiket.

-         Olyan iskolát igyekszünk kialakítani ahol ez a lehetőség adott!

-         A szülőket bevonjuk a szabályok kialakításába, így kötelező érvényű rájuk is azok betartása, és átérzik annak komolyságát.

-         Elfogadó légkört alakítunk ki, így gyors megoldást találunk a felmerülő problémákra.

A problémák közös megoldása jellemezze a munkánkat!

Ha probléma merül fel a gyerekkel az iskolában, akkor azt először otthon közösen kell megbeszélnie a családnak!

Ha a szülő belép az iskolába, úgy viselkedjen, mint ahogy szeretné, ha vele is viselkednének.

Ha probléma van a tanárral, akkor azt vele beszélje meg, és ne uszítsa a többi szülőt.

Ne azért beszélj a tanárral, hogy a saját igazadat igazold, ne az legyen a cél, hogy jól megmondd neki a magadét, vagy hogy bosszút állj azért, ahogyan a gyerekeddel viselkedett. Az a cél, hogy a gyereked jól érezze magát az iskolában, akarjon, tudjon tanulni, és minden valós vagy vélt akadály elháruljon ennek az útjából.

Ha a tanár javasol valamit, amivel te szülőként hozzájárulhatsz a helyzet javításához, légy nyitott rá!

A szülő is tehet javaslatot gyermekével kapcsolatosan.

A tanárnak is lehetnek rossz napjai, problémái. Ezt is tartsd szem előtt!

Azért dolgozunk együtt, hogy kiegyensúlyozott, boldog felnőttek váljanak a gyerekekből.