Barangolás Erdélyi tájainkon

Csaholc – Élményekben gazdag, feledhetetlen emlékeket nyújtó tanulmányi kiránduláson vettek részt a Csaholci Általános Iskola tanulói a Határtalanul! program keretében, melynek mottója: ”Percre se feledd, hogy testvéred minden magyar, bárhol is éljen”.
Tanulóink meglátogatták Erdély gyönyörű tájait, valamint a történelem kiemelkedő helyein emlékeztek a múltra. A tanulmányi út a kirándulás mellett feladatokkal is járt, mivel a gyerekeknek a látottakkal különféle feladatokat kellett megoldaniuk. A diákok élvezték az utazás minden pillanatát – ez látszott az igényes feladatmegoldásoknál is. A csaholciak ajándékokkal kedveskedtek a Szent Ferenc Alapítvány által fenntartott otthonok kis lakóinak. Élményekben gazdagon, kibővült történelmi ismeretekkel és magyarságunkban megerősítve tértek haza az anyaországba.